W Airvent od ponad 15 lat profesjonalnie zajmujemy się produkcją nowoczesnych belek chłodzących. Jako doświadczeni specjaliści kontrolujemy cały proces produkcyjny naszych urządzeń: od etapu projektowania, przez testowanie, aż do fazy bezpośredniej produkcji. To pozwoliło nam wyspecjalizować się na rynku, sprawiając jednocześnie, że aktualnie posiadamy jedną z najefektywniejszych linii produkcyjnych belek chłodzących – zarówno w Polsce, jak i na skalę światową.
Czym są belki chłodzące i jak działają?
Belki chłodzące to ważny element systemu wentylacji przemysłowej. Biorąc pod uwagę aspekt energooszczędności, można stwierdzić, że belki chłodzące są aktualnie jedną z najbardziej opłacalnych technologii dostępnych na rynku. Urządzenia te można zamontować na dwa sposoby: albo bezpośrednio w sufitach podwieszanych, albo na odsłoniętych instalacjach pod sufitem.
Działanie belki chłodzącej jest pod pewnymi względami dość podobne do pracy wymienników ciepła. W przypadku belek pasywnych powietrze unosi się, przepływa przez belkę z zimną wodą, ochładza ją, po czym opada. Natomiast aktywne belki chłodzące są zintegrowane z systemem wentylacji, co oznacza, że dostarczają czyste powietrze z centrali wentylacyjnej. Konstrukcja belki wywołuje powstanie podciśnienia, dzięki któremu powietrze jest zasysane z pomieszczenia i następnie przepływa przez wymiennik ciepła, gdzie jest ochładzane lub podgrzewane. W końcowym etapie powietrze to zostaje wymieszane z powietrzem dostarczanym do pomieszczenia.
Kiedy warto zdecydować się na belki grzewczo-chłodzące?
Belki grzewczo-chłodzące są przeznaczone do instalacji wentylacyjnych w budynkach użyteczności publicznej (np. w budynkach podmiotów biurowych, leczniczych czy oświatowo-wychowawczych), budynkach zamieszkania zbiorowego (np. hoteli) oraz obiektów przemysłowych. Warto rozważyć montaż belki chłodzącej, ponieważ system ten niesie ze sobą szereg zalet. Wśród nich należy wymienić szczególnie niskie koszty eksploatacji, optymalny komfort cieplny, wysoką efektywność energetyczną oraz krótki czas montażu bez obowiązku regularnego serwisowania.
Rodzaje belek klimatyzujących i ich zastosowanie
Kwestią priorytetową, którą kierujemy się w Airvent, jest wysoka jakość naszych urządzeń, za którą stoją zarówno najlepsze parametry techniczne, jak i solidna konstrukcja o zadowalającej estetyce. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór światowej klasy systemów belek chłodzących, których najbardziej podstawowy podział obejmuje: aktywne belki chłodzące oraz ich pasywne odpowiedniki.
Aktywne belki chłodzące
Aktywne belki chłodzące to urządzenia klimatyzacyjne typu indukcyjnego. Ich podstawowym przeznaczeniem jest wentylacja, chłodzenie i/lub ogrzewanie budynków, w których wymagane jest utrzymanie komfortowego klimatu, możliwego do osiągnięcia dzięki indywidualnej kontroli powietrza w pomieszczeniach. Belki chłodzące gwarantują odczuwalne chłodzenie lub ogrzewanie, co odbywa się za pomocą sieci rurek wodnych w zamkniętej pętli. W tym czasie odpowiednią wentylację pomieszczenia oraz prawidłową kontrolę stopnia wilgotności zapewnia centrala wentylacyjna. W procesie klimatyzacji obiektu bierze udział w 70% woda, zaś pozostałe 30% realizowane jest przez powietrze pierwotne.
Pasywne belki chłodzące
Pasywne belki chłodzące nie posiadają nawiewu świeżego powietrza – stosuje się je do odprowadzenia zysków ciepła z pomieszczenia. Urządzenie może być zatem wykorzystywane we wszystkich rodzajach pomieszczeń, w których potrzebne jest dodatkowe chłodzenie. Pasywna belka chłodząca pochłaniając ciepło, głównie za pomocą naturalnej konwekcji, utrzymuje temperaturę na stałym poziomie, gwarantując optymalny komfort cieplny. Ten rodzaj belek chłodzących pracuje najefektywniej w miejscach, w których znajduje się już ogrzewanie i wentylacja.
Showing all 8 results