Zadzwoń do nas 71 784 70 43
Godziny pracy 8:00-16:00
Zaporoska 35 53-519 Wrocław
Close
Zaporoska 35 53-519 Wrocław
71 784 70 43 biuro@airvent.com.pl

Wyporowy przepływ powietrza jest rekomendowany w każdym miejscu, gdzie w czasie np. procesu produkcyjnego powstają, czy też wydzielają się różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz materiały szkodliwe dla ludzi. Stosowanie tego typu wentylacji szczególnie dobrze sprawdzi się w odlewniach, drukarniach, zakładach włókienniczych, a także lakierniach.

W ofercie AirVent znajdują się wysokiej jakości nawiewniki wyporowe – okrągłe (DUS, OPEO), półokrągłe oraz narożne (PEG, OPEH, PEH). 

Czym są nawiewniki wyporowe i jak działają?

Nawiewniki wyporowe stanowią kluczowy element nowoczesnych systemów wentylacyjnych w pomieszczeniach produkcyjnych, gdzie występują wysokie stężenia szkodliwych substancji. Ich głównym zadaniem jest skierowanie strumienia nawiewanego powietrza w taki sposób, aby wypierało zanieczyszczone powietrze w kierunku otworów wywiewnych.

Optymalne rozmieszczenie nawiewników wyporowych jest kluczowe zarówno dla dostarczania odpowiedniej ilości powietrza wentylacyjnego, jak i dla skutecznej eliminacji zanieczyszczeń. W praktyce takie modele nawiewników spełniają funkcję nie tylko mechanicznego nawiewu, ale również skupiają się na wydajnej dystrybucji powietrza, eliminując tzw. martwe strefy (obszary, w których brakuje wymiany powietrza). Dzięki właściwemu rozmieszczeniu nawiewników wyporowych oraz precyzyjnemu kierowaniu strumieniem powietrza, systemy te skutecznie odprowadzają ciepło, wilgoć oraz zanieczyszczenia, zapewniając jednocześnie bezpieczne i higieniczne warunki pracy.

Jakie są zalety stosowania nawiewników wyporowych w wentylacji?

Kluczową zaletą dobrze dobranych nawiewników wyporowych jest możliwość sprawnego i efektywnego odprowadzania zanieczyszczonego powietrza z pomieszczeń, które tego wymagają oraz skuteczna wymiana tego powietrze na świeże.

Produkty AirVent wyróżniają się wysoką jakością oraz precyzyjnym wykonaniem. Do produkcji nawiewników używamy trwałych materiałów, które są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo wszystkie modele wyróżniają minimalistycznym designem oraz ponadczasowym, białym kolorem, dzięki czemu doskonale wpasują się w każdej przestrzeni.

Jak dobrać odpowiedni nawiewnik wyporowy do pomieszczenia?

Wybór nawiewnika wyporowego powinien być oparty o strumień nawiewanego powietrza. W procesie obliczeń uwzględnia się zyski ciepła jawnego, temperaturę powietrza dostarczanego przez nawiewnik, a także temperaturę wymaganą na poziomie głowy osób przebywających w pomieszczeniu.

Nawiewnik wyporowy powinno się dobierać z uwzględnieniem istotnych parametrów technicznych, takich jak efektywna prędkość nawiewu, zasięg strumienia powietrza czy strefa oddziaływania nawiewnika. Należy także uwzględnić dostosowanie modelu do konkretnego pomieszczenia, biorąc pod uwagę zarówno jego konstrukcję i rozmiar, jak i walory wizualne.

Jakie są rodzaje i parametry nawiewników wyporowych?

Podstawowy podział nawiewników klasyfikuje modele w zależności od miejsca ich montażu. W ofercie AirVent można znaleźć zarówno urządzenia instalowane na suficie, jak i na ścianie. Przykładowo model DUS sprawdzi się doskonale w salach kongresowych czy kinowych, ponieważ można go zamontować bezpośrednio pod krzesłem lub siedziskiem i podłączyć do wspólnej komory ciśnieniowej umieszczonej pod widownią.

Nawiewniki wyporowe dzielimy również na okrągłe, półokrągłe oraz narożne. Dzięki różnorodności modeli w ofercie AirVent każdy bez problemu znajdzie części wentylacyjne spełniające jego oczekiwania.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11