Zadzwoń do nas 71 784 70 43
Godziny pracy 8:00-16:00
Zaporoska 35 53-519 Wrocław
Close
Zaporoska 35 53-519 Wrocław
71 784 70 43 biuro@airvent.com.pl
Sterowanie klimatyzacją przez Wi-Fi – jak działa i czy warto?

System klimatyzacji skutecznie podniósł komfort wielu domowników we własnych czterech ścianach. To praktyczne urządzenie pozwala na dopasowanie temperatury panującej w pomieszczeniu do indywidualnych preferencji. Przynosi ogromną ulgę mieszkańcom bardzo nasłonecznionych mieszkań w blokach oraz domów jedno i wielorodzinnych. Producenci systemów klimatyzacji sukcesywnie pracują nad rozwojem tego popularnego rozwiązania, tak aby spełniało ono kolejne potrzeby i oczekiwania klientów. Jednym z największych udogodnień było wprowadzenie możliwości sterowania klimatyzacją przez Wi-Fi. Sprawdź, jak działa inteligentny automatyczny wentylator i czy warto, abyś zainstalował go w swoim systemie!

Jak działa sterowanie klimatyzacją przez Wi-Fi?

W nowszych modelach klimatyzatorów sterowanie wentylacją przez Internet jest standardem w każdym urządzeniu. W przypadku starszych egzemplarzy producenci oferują możliwość zakupu dedykowanych dodatków umożliwiających zdalną obsługę systemu klimatyzacji. W każdej opcji moduły Wi-Fi współpracują z aplikacjami Android oraz iOS. Co to oznacza? Po połączeniu systemu klimatyzacji z Twoją siecią domową będziesz mógł sterować wentylacją za pomocą smartfona lub innego urządzenia mobilnego. Niektóre modele umożliwiają nawet kontrolowanie pracy klimatyzatora bez względu na to, czy jesteś w domu, czy poza nim. Czym dokładnie możesz sterować? Za pomocą swojego smartfona będziesz w stanie zmienić temperaturę w Twoim mieszkaniu, dostosować prędkość wentylatorów, a także stopień nachylenia żaluzji oraz tryb pracy całego urządzenia.

Rozbudowane możliwości inteligentnych wentylatorów

Możliwość sterowania klimatyzacją przez Wi-Fi wnosi komfort korzystania z tego typu rozwiązania na zupełnie nowy poziom. Zdarzało Ci się opuścić dom i zastanawiać się, czy na pewno system klimatyzacji został wyłączony? Dzięki aplikacji w Twoim smartfonie sprawdzisz, czy urządzenie jest włączone i będziesz w stanie zmienić jego tryb pracy w ciągu kilku sekund! Bez problemu zaprogramujesz również godziny włączania i wyłączania systemu, tak aby nie martwić się zbyt wysokimi rachunkami. 

Korzystanie z inteligentnych wentylatorów w domu umożliwia także uruchamianie i wyłączanie jonizatorów, sterowanie filtrami znajdującymi się w urządzeniu, dostosowywanie pracy nawiewu oraz monitorowanie zużycia energii. Instalując dedykowaną aplikację na Twoim smartfonie, w każdym momencie możesz podejrzeć wszystkie informacje o pracy urządzenia.

Czym jest oprogramowanie do zarządzania systemem wentylacyjnym? 

Najważniejszą częścią oprogramowania do zarządzania systemem wentylacyjnym z perspektywy użytkownika jest produkt końcowy, czyli aplikacja na urządzeniu mobilnym. Prace programistów oraz testerów zwieńcza intuicyjny i przyjazny na odbiorcy interfejs dedykowanej apki. Po prawidłowym zainstalowaniu systemu klimatyzacji z możliwością jego zdalnego sterowania, wystarczy pobrać wspomniane rozwiązanie na smartfon. Kiedy połączysz wentylator z siecią Wi-Fi, w aplikacji powinna pojawić się opcja dodania systemu klimatyzacji. 

Wiele aplikacji do sterowania klimatyzacją przez Internet umożliwia stworzenie kilku kont dla domowników. Dzięki temu każda osoba zyska dostęp do ustawień inteligentnych wentylatorów i samodzielnie dostosuje ich pracę do swoich preferencji. W ten sposób domownik, który wróci wcześniej do domu nie będzie musiał kontaktować się z innymi, aby uruchomili system klimatyzacji.

Nowoczesny program do zarządzania wentylatorami SUM

Na rynku dostępne są także nowoczesne systemy klimatyzacji dedykowane do użytku w budynkach przemysłowych lub biurowych. Jednym z przykładów innowacyjnych rozwiązań jest dedykowany program do zarządzania wentylatorami SUM. Jest to przemysłowy serwer, którego najważniejsza funkcja polega na optymalizacji parametrów klimatyzacji panujących w całym budynku. Z użyciem aplikacji internetowej SUM każdy użytkownik może doprecyzować ustawienia wentylacji dla danego pomieszczenia, piętra lub całej przestrzeni firmy. System SUM przechowuje również informacje o zanotowanych parametrach, dzięki czemu w każdej chwili przeanalizujesz pracę całego systemu klimatyzacji.

Dlaczego wybrać sterowanie klimatyzacją przez Internet?

Jeśli masz w domu system klimatyzacji zdecydowanie warto rozważyć dodanie do niego modułów umożliwiających zdalne sterowanie. Dzięki temu każdy domownika zyska dostęp do ustawień pracy wentylatorów i będzie mógł samodzielnie dostosowywać warunki panujące w mieszkaniu do swoich preferencji. Dodatkowo sterowanie klimatyzacją przez Wi-Fi pozwala zmniejszyć rachunki, ponieważ niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz możesz wyłączyć urządzenie.

Dla osób, które nie lubią ingerować w dokładne ustawienia parametrów wentylatorów, producenci stworzyli z automatycznie zapisanymi funkcjami. Do najpopularniejszych należą: 

  • utrzymywanie wilgotności oraz temperatury na wybranym i najbardziej dogodnym poziomie;
  • automatyczne dobieranie optymalnej temperatury podczas nocy;
  • automatyczne uruchamianie urządzenia na krótki okres pracy, jednak pozwalający osiągnąć komfortowe warunki w pomieszczeniu;
  • automatyczne przechodzenie wentylatorów w tryb cichszej pracy o określonej porze dnia lub w konkretnie dni tygodnia.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *